• Ośrodek Pomocy Społecznej
  w Deszcznie

BIP

17 maj 2022

PROPOZYCJE OŚWIATOWE DLA ZAINTERESOWANYCH

Informujemy, że Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Oleśnicy rozpoczęło rekrutację na rok szkolny 2022/2023. Oferta edukacyjna skierowana jest do młodzieży w wieku 14-18 lat, która chciałaby uzupełnić wykształcenie i nauczyć się zawodu. Placówka zapewniamy naukę w klasach: VII i VIII szkoły podstawowej oraz I, II i III klasie branżowej szkoły I stopnia. Jednym z głównych celów działalności Centrum jest wyrównywanie szans dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym. Młodzież w razie potrzeby ma możliwość darmowego zakwaterowania wraz z wyżywieniem i całodobową opieką w internacie. Oprócz praktycznej nauki, dzieci mogą się rozwijać podczas licznych wycieczek oraz stać się częścią ekscytujących projektów unijnych. Podczas nauki dziecka, rodzice nie tracą świadczeń z tytułu programu „Rodzina 500+”.
Jednocześnie informujemy, że Komendant Hufca Pracy w Gorzowie Wlkp., przy ul. Aleje Listopada 11 informuje, iż prowadzi nabór na rok szkolny 2022/2023 do dwóch oddziałów klas VII i VIII Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Branżowej I stopnia w zawodzie fryzjer. Uczestnikami placówki może być młodzież, która ukończyła 15 lat, a nie ukończyła 18 roku życia.
Zapraszamy zainteresowanych o zapoznanie się ulotkami obydwu placówek oświatowych.

 

czytaj więcej
16 maj 2022

RELAKS I REGENERACJA W POBIEROWIE

W dniach od 9  do 12 maja 2022 osoby niepełnosprawne z terenu naszej Gminy miały zorganizowany wyjazd do Pensjonatu PISZ w Pobierowie, uroczej, nadmorskiej miejscowości, słynącej z czystych plaż, pachnących lasów sosnowych i swoistego, nadmorskiego klimatu. Ośrodek znajdował się w środku lasu sosnowego, zaledwie 250 m od morza.
Pobierowo ma ok. 3 km długości; położone jest w zachodniej części gminy Rewal, w skład której wchodzi siedem niedużych miejscowości turystycznych: Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze i Pogorzelica.
Podczas wspólnie spędzonych dni przewidziano wiele atrakcji, w tym: wieczorek taneczny wraz z oprawą muzyczną i degustacją potraw z grilla, wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, korzystanie z Trasy Letniskowego Szlaku i pozostałych tras spacerowych, poznawanie lokalnych zabytków oraz korzystanie z udogodnień w kompleksie hotelowym.
Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę. Wypoczywające osoby niepełnosprawne, w kąpieli słonecznej nabierały zdrowia,  a przemili gospodarze Pensjonatu dwoili się i troili, by umilić czas swoim gościom.
Wyjazd regeneracyjny dla osób niepełnosprawnych – mieszkańców naszej gminy został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zapraszamy do fotorelacji z wyjazdu.

 

czytaj więcej
10 maj 2022

OPIEKA WYTCHNIENIOWA 2022

       

           

 

 

Rządowy Program ,, Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022

 

W związku z otrzymaniem środków z Funduszu Solidarnościowego, Gmina Deszczno /Ośrodek Pomocy Społecznej w Deszcznie, realizuje Rządowy Program ,,Opieka wytchnieniowa” - edycja 2022.

Wartość dofinansowania wynosi: 53.040,00 zł (pięćdziesiąt trzy tysiące czterdzieści złotych).

Całkowita wartość zadania wynosi: 53.040,00 zł

 (pięćdziesiąt trzy tysiące czterdzieści złotych)

Program daje możliwości uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie świadczenia usług opieki wytchnieniowej, a jest świadczony przez Środowiskowy Dom Samopomocy
w Brzozowcu.

Adresowany jest do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad :

osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi.

Program ma zapewnić czasowe odciążenie od codziennych obowiązków łączących się
ze sprawowaniem opieki, zapewnienie czasu na odpoczynek i regenerację.

Program przewiduje przyjęcie uczestników na pobyt całodobowy.

 

 

 

czytaj więcej
29 kwi 2022

NOWY PROGRAM RZĄDOWY

21 marca ruszył nowy rządowy program  dofinansowania do zakupu odbiornika cyfrowego,  w związku ze zmianą standardu nadawania telewizji naziemnej. Dofinansowaniem został objęty zakup dekodera lub telewizora zgodnego z zapisami rozporządzenia w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla odbiorników cyfrowych, czyli takiego, który umożliwia poprawny odbiór sygnału telewizyjnego w nowym standardzie DVB-T2/HEVC

czytaj więcej
26 kwi 2022

PROGRAM AKTYWNEJ REHABILITACJI Z PFRON

Zapraszamy do zapoznania  się z Programem Kompleksowej Rehabilitacji, która umożliwi wszechstronną pomoc osobom, które pomimo pogorszenia się stanu zdrowia, chciałyby żyć pełnią życia i być nadal aktywnym zawodowo.
Ośrodki Kompleksowej Rehabilitacji prowadzone są w ramach Projektu „ Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” realizowanego przez PFRON (kontakt: infolinia: 22 50 55 600)

 

czytaj więcej
 • Fundusze Europejskie
 • BIP
 • Urząd Wojewódzki
 • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
 • OPS
 • Gmina Deszczno
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
 • Powiatowy Urząd Pracy
 • Niebieska Linia