• Ośrodek Pomocy Społecznej
  w Deszcznie

BIP

25 kwi 2022

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA, PORADNICTWO OBYWATELSKIE I MEDIACJA

Informujemy, że Starostwie Powiatowym w Gorzowie Wlkp. utworzony został  Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, gdzie można uzyskać nieodpłatną pomoc prawną, poradnictwo obywatelskie i mediację. Na wizytę można umówić się telefonicznie pod nr tel. (95) 73 30 411 w godzinach pracy Starostwa.

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej świadczy pomoc od poniedziałku do piątku od godz. 7.30 do 11.30, zaś punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego – od poniedziałku do piątku w godz. od 11.30 do 15.30.

Porady w Punkcie nieodpłatnej porady prawnej można uzyskać także w Stacji Kultury w Deszcznie, w każdy 2 i 4 piątek miesiąca od godz. 9.00 do godz. 13.00.

Należy pamiętać o:

 1. Nieodpłatna pomoc i mediacja jest świadczona po uprzednim ustaleniu terminu.
 2. Na poradę należy zabrać ze sobą dokument stwierdzający tożsamość oraz całą posiadaną dokumentację w sprawie.
 3. Kobiety w ciąży przyjmowane są poza kolejnością.

 

Porada przysługuje osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającą innych osób w ciągu ostatniego roku. Zainteresowani pomocą składają m.in. pisemne oświadczenie, że nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, oświadczenie o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku (w przypadku osoby prowadzącej działalność gospodarczą).

DODATKOWY DYŻUR TELEFONICZNY PRAWNIKA:  w każdy poniedziałek od 8.00 do 10.00 pod numerem telefonu: 690 811 540.

Więcej informacji na stronie: https://edukacja-prawna.info.pl/powiat-gorzowski

czytaj więcej
15 kwi 2022

WIELKANOCNE SERCE

Dzięki apelowi organizatora idei „Dar Serca” – GMINNEJ KOMISJI ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W DESZCZNIE, zebrano produkty i artykuły spożywcze w sklepach gminnych z myślą o przekazaniu ich najbardziej potrzebującym mieszkańcom Naszej Gminy. W całą akcję bardzo aktywnie i z wielkim zaangażowaniem włączył się radni Gminy Deszczno – Pan Krzysztof Koper, Pani Jolanta Bońkowska, pełniąca  także funkcję sołtysa Ulimia, a także członkowie GKRPA w Deszcznie. Artykuły zostały podarowane podopiecznym, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, aby radość była podwójna. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, ludziom o wielkim sercu, którzy wsparli akcję „Dar Serca”.

czytaj więcej
13 kwi 2022

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych -

dużo zdrowia, radości oraz pogody ducha.

Niech ten radosny czas spędzony bez pośpiechu w gronie najbliższych będzie dla wszystkich źródłem nadziei, siły oraz wiary.


Życzą Kierownik i Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Deszcznie

czytaj więcej
08 kwi 2022

OFERTA VESTINY DLA KOBIET Z UKRAINY

Firma Vestina wyszła z inicjatywą wsparcia uchodźców z Ukrainy, chcąc zapewnić tym samym pracę i dach nad głową dla kobiet uciekających z Ukrainy. Uciekinierami są w sporej części samotne kobiety, które musiały zostawić swoich mężów, synów I rodziców. Zazwyczaj nie mają w Polsce nikogo, kto pomógłby im znaleźć pracę oraz miejsce, które będzie dla nich nowym startem.
Firma Vestina ma doświadczenie w opiece nad osobami starszymi i niesamodzielnymi na terenie Niemiec, dlatego w tej trudnej sytuacji chce wykorzystać je w Polsce. Chce pomóc najbardziej potrzebującym obywatelom z Ukrainy i jednocześnie zapewnić opiekę najbardziej potrzebującym rodzinom.
Vestina poszukuje rodzin, które potrzebują całodobowej opieki nad swoimi bliskimi. Przedstawiciele Firmy uważają, że pomoc doraźna szybko stanie się ciężarem. Chcą jak najszybciej pomóc zapewniając pracę obywatelom Ukrainy, która pozwoli zaadoptować się
w nowej rzeczywistości, jednocześnie pokazać osobom, które nierzadko straciły cały swój dotychczasowy świat ciepło i wsparcie od polskich rodzin.
Vestina deklaruje gwarancję w ramach pomocy: organizację przyjazdu, legalizację pobytu oraz zatrudnienia odpowiednią kandydatkę na opiekunkę.

Prosimy o kontakt z Panem Łukaszem Cebulą (Chief Executive Officer) pod numerem telefonu+48 797 166 677, mail: l.cebula@vestina.pl

Vestina Sp. z o. o. S.K., ul. Katedralna 10/1a, 45-007 Opole, Polska NIP: 9542816754 | REGON: 386523902 | KRS 0000850076
www.vestina.pl

 

czytaj więcej
 • Fundusze Europejskie
 • BIP
 • Urząd Wojewódzki
 • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
 • OPS
 • Gmina Deszczno
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
 • Powiatowy Urząd Pracy
 • Niebieska Linia