• Ośrodek Pomocy Społecznej
  w Deszcznie

BIP

30 wrz 2020

Dyżury pracowników socjalnych

Ośrodek Pomocy Społecznej w Deszcznie od miesiąca października 2020r. rozpoczyna dyżury pracowników socjalnych w salach wiejskich na terenie gminy Deszczno. Dyżury będą odbywać się w godzinach pracy Ośrodka. Szczegółowych informacji tj. miejsce dyżuru oraz godziny będziemy podawać na bieżąco. Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej oraz facebooka.

Najbliższy dyżur planowany jest na sali wiejskiej w miejscowości Glinik dnia 05.10.2020r. tj. poniedziałek w godzinach 10:00 - 12:00.

 

czytaj więcej
30 wrz 2020

Bank Żywności po raz kolejny

W dniu 30.09.2020r. po raz kolejny najbardziej potrzebujący mieszkańcy naszej Gminy otrzymali produkty żywnościowe z Banku Żywności.

Tym razem do naszej Gminy trafiło aż 4500 kg. żywności. Wielkie podziękowania składamy Pani Jolancie Bońkowskiej (radnej Gminy Deszczno oraz sołtys Ulimia) za zorganizowanie po raz kolejny całej akcji.Ponadto wielkie podziękowania dla wszystkich Radnych i Sołtysów zaangażowanych w pomoc i dystrybucję żywności - w szczególności dla Radnego Jakuba Łybka, który od samego rana wspiera całą akcję -  pracowników Urzędu Gminy  oraz Pana Zenona Plucińskiego za wielki trud i zaangażowanie w pomoc naszym mieszkańcom. Chcieliśmy podkreślić, że trud jest naprawdę ogromny gdyż cała żywność jest rozładowywana ręcznie.

Jednocześnie przypominamy, że kryterium dochodowe dla osób korzystających z tej formy wsparcia nie uległo zmianie i wynosi:
• 1402 zł – dla osób prowadzących jednoosobowe gospodarstwo domowe,
• 1056 zł – na każdą osobę w rodzinie w przypadku rodzin.
Mieszkańcy Gminy Deszczno, którzy chcieliby skorzystać z tej formy pomocy powinni zgłaszać się do swoich sołtysów, bądź do Ośrodka Pomocy Społecznej w Deszcznie, celem wydania skierowania.

czytaj więcej
28 wrz 2020

Pomoc dla pogorzelców z Krasowca

Przez gminę Deszczno, 23 września przeszła ogromna burza, której towarzyszyły silne wyładowania atmosferyczne. Jeden z piorunów uderzył w dom w miejscowości Krasowiec, w  wyniku czego zaczął palić się dach budynku i doszło do tragedii – rodzina Państwa Migdał straciła w pożarze dom a w wraz z nim dobytek i dorobek całego swojego życia.

Na miejscu zdążenia pracowało 9 zastępów straży pożarnej, na szczęście nikomu nic się nie stało, mieszkańcy domu zostali ewakuowani. Nie tylko pożar zniszczył dorobek życia Państwa Migdał, ale także deszcz. Opady były tak obfite, ze rynny nie nadążały odbierać wody a ta zalewała kolejne pomieszczenia.

Pogorzelcy są obecnie pod opieką Ośrodka Pomocy Społecznej w Deszcznie. Pracownicy OPS już w dniu pożaru zapewnili im podstawową pomoc, a sąsiedzi dali zastępczy, tymczasowy dach nad głową.

Rodzina Państwa Migdał jest bardzo lubiana i szanowana w swoim otoczeniu. Zawsze służą pomocą innym, udzielają się we wszelkich akacjach i pomocy bliźnim. Niestety teraz nastał czas, że to oni potrzebują naszego wsparcia.

JAK MOŻEMY POMÓC?
 1. Dokonując dobrowolnej wpłaty, w formie darowizny na rzecz Państwa Migdał na specjalnie utworzone konto bankowe przez Ochotniczą Straż Pożarną w Krasowcu nr konta: 46 1940 1076 3134 8713 0002 0000
 2. Biorąc udział w prowadzonej zbiórce publicznej.
 3. Przekazując potrzebne materiały oraz środki czystości, lista najpotrzebniejszych rzeczy znajduje się na: https://www.deszczno.pl/aktualnosci/pokaz/1736_pomoc_dla_pogorzelcow_z_krasowca – kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Deszcznie pod nr telefonu: 95 7 287 659 lub 733 955 800

DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ OKAZANĄ POMOC!

 

Darowizna na rzecz Państwa Migdał

nr konta: 46 1940 1076 3134 8713 0002 0000

czytaj więcej
25 wrz 2020

Pomoc dla pogorzelców z Krasowca

Drodzy Mieszkańcy Gminy Deszczno, prosimy Was o pomoc pogorzelcom z Krasowca.

Oto lista najpotrzebniejszych rzeczy:
- płyta OSB 25
- wełna skalna
- regipsy,
- kafelki do łazienki i kuchni
- panele podłogowe i folia pod nie,
- rama do łóżka 160/200
- biała farba sufitowa
- farba ścienna najlepiej jasny szary
- wanna łazienkowa
- umywalka łazienkowa
- meble łazienkowe
a także:
- chemia do czyszczenia
- płyny do płukania ubrań
- proszki, żel, kapsułki do prania

Potrzebna jest również pomoc stolarza, który podjąłby się  zrobienia nowych schodów na poddasze.
Liczymy na Waszą pomoc.

Kontakt: Ośrodek Pomocy Społecznej w Deszcznie, telefon: 95 7 287 659 lub 733 955 800

czytaj więcej
 • Fundusze Europejskie
 • BIP
 • Urząd Wojewódzki
 • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
 • OPS
 • Gmina Deszczno
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
 • Powiatowy Urząd Pracy
 • Niebieska Linia