• Ośrodek Pomocy Społecznej
  w Deszcznie
06 lis 2019

SPOTKANIA ZE SPECJALISTAMI W PCPR W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

Informujemy, że w związku z funkcjonowaniem w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wlkp. jednostki specjalistycznego poradnictwa prowadzonego przez Wojewodę Lubuskiego podajemy harmonogram dyżurów specjalistów, w poszczególnych dniach:
1.    Wtorek: 13.30 – 15.30 – Terapia Integracji Sensorycznej
2.    Czwartek: 7.30 – 15.30 – Psycholog
3.    Piątek: 11.00 – 12.00 – Radca prawny

czytaj więcej
05 lis 2019

JAK ZAPOBIEGAĆ ZAGINIĘCIOM ?

Chcąc zminimalizować problem zaginięcia osób starszych, przekazujemy niezbędne informacje, skierowane głownie do opiekunów, pod których opieką znajdują się seniorzy.


JAK ZAPOBIEGAĆ ZAGINIĘCIOM?
1.    Bądźmy w stałym kontakcie – stały, codzienny kontakt telefoniczny.
2.    Poznajmy zwyczaje seniorów – ludzie i miejsca, które senior ceni najbardziej.
3.    Poprośmy sąsiadów osób nam bliskich, ale mieszkających samotnie, aby miały dobry kontakt z seniorami.
4.    Jeżeli osoba bliska ma problem z pamięcią poinformuj o tym najbliższe otoczenie (sąsiadów, sprzedawców ze sklepików).
5.    Zaopatrz seniora, aby nosił ze sobą na stałe dowód osobisty – ważne, by w momencie umieszczenia w szpitalu nie okazał się osobą NN.
6.    Wszyj seniorowi w wewnętrzną część ubrań informacji z nazwiskiem, adresem i telefonem komórkowym, aby w trudnej sytuacji można było ustalić jego tożsamość. Podobną funkcję identyfikacyjno – informującą może pełnić opaska noszona przez seniora – na ręce.
7.    Wyposażmy osobę nam bliską w łatwy dla niego w obsłudze telefon komórkowy, który będzie zabierał ze sobą.
8.    Można dokonać zakupu w sklepie lokalizatora GPS, który można umieścić przy ubraniu, kluczach lub jako zegarek seniora.

czytaj więcej
29 paź 2019

RUSZYŁ PUNKT INFORMACYJNO - KONSULTACYJNY DS. UZALEŻNIEŃ I PRZEMOCY W RODZINIE

Informujemy, że od listopada 2019 roku rozpoczyna działalność Punkt Informacyjno – Konsultacyjny ds. Uzależnień i Przemocy w Rodzinie. Siedzibą Punktu jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Deszcznie.
Spotkania ze specjalistami będą się odbywały w 1 i 3 poniedziałek każdego miesiąca. W listopadzie odbędą się one następująco:
1.    4 listopada – w godz. 16.00 do godz. 18.00 będzie przyjmował instruktor terapii i uzależnień.
2.    18 listopada – w godz. 18 do godz. 20.00 - psycholog.

 

czytaj więcej
28 paź 2019

Zaproszenie do złożenia oferty na usługę przeprowadzenia warsztatów z zakresu autoprezentacji, kreowania wizerunku i stylizacji

Gmina Deszczno - Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzozowcu zaprasza do złożenia oferty na  usługę przeprowadzenia warsztatów z zakresu autoprezentacji, kreowania wizerunku i stylizacji dla  uczestników projektu pn. ,,Działamy wspólnie ” w ramach Priorytetu VII Równowaga społeczna, Działanie 7.1 Programy aktywnej integracji realizowane przez ośrodki pomocy społecznej Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020

czytaj więcej
 • Fundusze Europejskie
 • BIP
 • Urząd Wojewódzki
 • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
 • OPS
 • Gmina Deszczno
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
 • Powiatowy Urząd Pracy
 • Niebieska Linia