• Ośrodek Pomocy Społecznej
  w Deszcznie

BIP

10 sty 2024

WAŻNE

W związku z tegorocznym, bardzo trudnym sezonem  zimowym, Ośrodek Pomocy Społecznej w Deszcznie prosi o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby potrzebujące pomocy - starsze, samotne i bezdomne. Jednocześnie informujemy, że od 1 listopada 2023 r. została uruchomiona bezpłatna infolinia 800 109 160 – całodobowy kontakt do WCZK Dyżurnej Służby Operacyjnej Wojewody Lubuskiego. Pod tym numerem można powiadomić o miejscu przebywania osób bezdomnych lub zagrożonych wychłodzeniem i uzyskać informacje o wolnych miejscach noclegowych czy ciepłym posiłku.

Infolinia będzie działać do końca marca 2024 roku.

 

czytaj więcej
07 gru 2023

RUSZYŁY ŚWIĘTA!

Składamy serdeczne podziękowania dla Pana Krzysztofa Żurawieckiego i uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wlkp., którzy po raz kolejny wsparli swoją dobroczynnością najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej Gminy. To młodzi, wspaniali ludzie, którzy niezmiennie od lat  są żywo zainteresowani losem osób w potrzebie i doskonale spełniają się w roli Mikołaja.  Jesteśmy pełni szacunku i wdzięczności za okazane wsparcie, pełne zaangażowanie i empatię u tak młodych osób.
Dziękujemy także kierownikowi i pracownikom Referatu Technicznego Urzędu Gminy w Deszcznie za pomoc i zaangażowanie w przewiezieniu i rozładunku paczek świątecznych z placówki oświatowej do siedziby Ośrodka.

 

 

czytaj więcej
06 gru 2023

PROGRAM AKADEMII ROZWOJU

W imieniu @FundacjaPFR zapraszamy do Akademii Rozwoju! Całkowicie bezpłatny i zdalny program dla kobiet, którego celem jest m.in. wzmocnienie kompetencji zawodowych.
Podczas zajęć można zdobyć:
•    umiejętności zawodowe poszukiwane na rynku pracy i cenione przez Pracodawców,
•    kompetencję, z którymi poczujemy się pewnie,
•    wiedzę i bezpłatne narzędzia. 

Proponowane tematy zajęć:
•    Umiejętności cyfrowe (Podstawy tworzenia stron WWW, Chatboty, Programowanie)
•    Podstawy prawne i finansowe prowadzenia działalności gospodarczej
•    Dodatkowe warsztaty i wydarzenia (m.in.: myślenie projektowe, networking)

 Warsztaty można zrealizować w dwóch formach:
1.    Jeżeli czas jest cenny i chcemy samodzielnie zrealizować kurs, to wystarczy zalogować się na platformie i dołączyć do kursu.
2.    Jeżeli wolimy zrealizować materiał Akademią Rozwoju, można zapisać się na zajęcia, które są organizowane w każdym miesiącu.
Więcej informacji i zapisy można znaleźć na stronie: https://strefawiedzypfr.pl/kursy/akademia-rozwoju-dla-kobiet-fundacja-pfr
 Weź udział w Akademii i działaj! Do zobaczenia!

czytaj więcej
14 lis 2023

"MIEJ OCZY OTWARTE"

Stowarzyszenia Europejskiej Sieci Praw Pokrzywdzonych (AENVR), którego Ministerstwo Sprawiedliwości jest członkiem informuje o kampanii Komisji Europejskiej "Miej oczy otwarte", w tym – bezpłatnej książki dla dzieci pt,: „Dziewczynka, która miała oczy otwarte”, podnoszącej świadomość na temat sytuacji osób dotkniętych zbrodniami wojennymi. Książka jest dostępna w 13 językach (angielskim, francuskim, holenderskim, bułgarskim, chorwackim, czeskim, estońskim, węgierskim, łotewskim, polskim, rumuńskim, słowackim i ukraińskim). I jest skierowana do dzieci w wieku od siedmiu do dziesięciu lat, a także do rodziców i nauczycieli. Lektura niesie ze sobą potężne przesłanie współczucia, solidarności i wsparcia. Jest to świetne narzędzie do omawiania z dziećmi złożonego problemu wojny i jej skutków. Książka dostępna jest w wersji elektronicznej pod adresem https://victims-rights.campaign.europa.eu/pl/country/all/crimes.

czytaj więcej
26 paź 2023

NOWA SALA WARSZTATOWO DYDAKTYCZNA DLA OSÓB ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM

Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzozowcu uruchomił salę warsztatowo - dydaktyczną dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym!!!
Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzozowcu cieszą się z 36 nowych, solidnych i bardzo praktycznych krzeseł, które zasiliły Jadalnię – w ostatnim czasie pełniącą również funkcję Sali Warsztatowo -Dydaktycznej. To w niej odbywały się warsztaty z mediacji, ceramiki i edukacyjno – ruchowe. A to wszystko dzięki grantowi od Polskich Sieci Energetycznych w ramach Programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Poprzez udział w Projekcie, uczestnicy Domu cyklicznie ćwiczyli, uczyli się, lepili i brali udział w mediacjach. Na niektóre z zajęć dołączyli Seniorzy z Klubu Senior + w Osiedlu Poznańskim / Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Deszczno. Tak oto zdobywamy nowe umiejętności, wiedzę, a także czerpiemy masę radości i wspomnień.
Więcej informacji o programie: na stronie https://www.wzmocnijotoczenie.pl
Organizatorem programu są @Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., https://www.energetycznykompas.pl

 

 

czytaj więcej
 • Fundusze Europejskie
 • BIP
 • Urząd Wojewódzki
 • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
 • OPS
 • Gmina Deszczno
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
 • Powiatowy Urząd Pracy
 • Niebieska Linia