• Ośrodek Pomocy Społecznej
  w Deszcznie
02 mar 2020

PONIEDZIAŁKOWY DYŻUR PUNKTU INFORMACYJNO - KONSULTACYJNEGO W NASZYM OŚRODKU

Przypominamy, że w dniu dzisiejszym w ramach  Punktu Informacyjno – Konsultacyjnego ds. Uzależnień i Przemocy w Rodzinie odbędą się dyżury  specjalistów: przewodniczącego Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, psychologa oraz instruktora terapii uzależnień.  Specjaliści będą pełnić dyżury w godzinach od 15.30 do godz. 18.00.
Spotkania ze specjalistami są bezpłatne.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkania.

 

czytaj więcej
27 lut 2020

TRENING GOSPODAROWANIA BUDŻETEM DOMOWYM W "DZIAŁAMY WSPÓLNIE"

W ramach Projektu „Działamy wspólnie” odbyło się w dniu dzisiejszym jedno z czterech spotkań warsztatowych dotyczących gospodarowania budżetem domowych. Tematem zajęć było, jak świadomie dysponować swoimi środkami finansowymi, jak redukować niepotrzebne wydatki, jak planować i oszczędzać. Poruszono temat spłaty długów, a także jak racjonalnie i rozsądnie podchodzić do tematu zaciągania kredytów.
Frekwencja uczestników Projektu była dziś na bardzo wysokim poziomie. Zaangażowanie beneficjentów, wyrażanie ich własnych opinii, było miłym akcentem dla prowadzącej warsztaty – Pani Marii.

 

czytaj więcej
20 lut 2020

SOW W PIGUŁCE

Informujemy, że od 1 stycznia 2020 roku  można składać wnioski w ramach niżej wymienionych form wsparcia w Systemie SOW. Poniżej przedstawiamy wszelkie niezbędne informacje, aby można było ubiegać się o środki PFRON, bez wychodzenia z domu.

czytaj więcej
13 lut 2020

KARNAWAŁOWO W „DZIAŁAMY WSPÓLNIE”

W Projekcie "Działamy Wspólnie" zrobiło się  karnawałowo. Uczestnicy przygotowywali kolorowe ozdobne maski. Na wcześniej przygotowane odlewy gipsowe twarzy nakładane były kolorowe farby. Można było puścić wodze fantazji i oddać się twórczej pasji. Powstały całkiem ciekawe dzieła. Zabawa była przednia, sporo śmiechu, ale też pracy i zaangażowania w efekt.

czytaj więcej
11 lut 2020

SYSTEM OBSŁUGI WSPARCIA

Informujemy, że Oddział Lubuskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, od 1 stycznia 2020 roku wprowadził elektroniczny nabór w Systemie Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON (SOW) wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON udziału w turnusach rehabilitacyjnych oraz wniosków na dofinansowanie zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych, składanych przez osoby niepełnosprawne.

czytaj więcej
 • Fundusze Europejskie
 • BIP
 • Urząd Wojewódzki
 • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
 • OPS
 • Gmina Deszczno
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
 • Powiatowy Urząd Pracy
 • Niebieska Linia