• Ośrodek Pomocy Społecznej
  w Deszcznie

BIP

24 wrz 2020

Pomoc pogorzelcom

Szanowni mieszkańcy Gminy Deszczno!!!

Zwracamy się do Państwa z prośbą o zaangażowanie się w  pomoc rodzinie, która w dniu wczorajszym w wyniku pożaru po uderzeniu pioruna straciła dom.  Zniszczeniu uległa znaczna część  dachu i poddasze, instalacja elektryczna wewnątrz budynku  i sprzęty AGD.

W  wyniku działań gaśniczych niestety zalane zostały wszystkie pomieszczenia mieszkalne. Większość wyposażenia domu nie nadaje się już do użytku.

Potrzebne będą materiały budowlane do naprawy budynku mieszkalnego oraz urządzenia do wyposażenia kuchni i łazienki.

Na chwilę obecną nie są jeszcze znane wszystkie straty, więc potrzeby rodziny mogą się zmieniać.

Aby pomoc poszkodowanym mogła być przemyślana i ukierunkowana na zaspokojenie konkretnych potrzeb prosimy osoby i firmy chcące zaangażować się w działania pomocowe o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Deszcznie pod nr telefonu: 95 7 287 659 lub 733 955 800.

czytaj więcej
17 wrz 2020

PILNIE POSZUKIWANY ROWER !!!

Uwaga! Pilnie poszukujemy roweru, najlepiej damki dla kobiety, która opiekuje się starszą, schorowaną osobą.  Sprawa jest nagła, gdyż opiekunka wykonuje swoje czynności codziennie. Bylibyśmy wdzięczni, gdyby ktoś z naszych mieszkańców użyczył nam go bezpłatnie lub za symboliczna kwotę. Prosimy o pomoc.
Osoba do kontaktu: Zbigniew Pioch, tel. 95 728 76 59.
 

 

czytaj więcej
07 wrz 2020

Zaświadczenia ze szkoły - termin do 10 września 2020 r.

Ośrodek Pomocy Społecznej dział Świadczeń Rodzinnych przypomina, że rodzice dzieci pełnoletnich uprawnieni do świadczeń rodzinnych powinni dostarczyć do dnia 10 września 2020 r. zaświadczenia stwierdzające uczęszczanie dzieci do szkoły w roku szkolnym 2020/2021. W przypadku niedostarczenia zaświadczenia świadczenia rodzinne będą wstrzymane od dnia 1 września 2020 r. Uczniowie którzy otrzymują dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu zamieszkania w miejscowości w której znajduje się szkoła obowiązani są do potwierdzenia powyższego faktu w nowym roku szkolnym (zaświadczenie ze szkoły lub internatu lub oświadczenie) do dnia 10 września 2020 r. W przypadku braku potwierdzenia powyższego faktu wypłata dodatku zostanie wstrzymana od dnia 01.09.2020 r.

Zaświadczenia prosimy składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dziale Świadczeń Rodzinnych. Bliższych informacji udzielamy telefonicznie pod nr 95 7287 673.

 

czytaj więcej
 • Fundusze Europejskie
 • BIP
 • Urząd Wojewódzki
 • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
 • OPS
 • Gmina Deszczno
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
 • Powiatowy Urząd Pracy
 • Niebieska Linia