• Ośrodek Pomocy Społecznej
  w Deszcznie

BIP

07 cze 2022

STOWARZYSZENIE INTERWENCJI PRAWNEJ

Wychodząc naprzeciw potrzebom jednostek organizującym pomoc obywatelom Ukrainy informujemy o możliwości bezpłatnego korzystania z działań organizowanych przez Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, które uruchomiło bezpłatny Portal prawny m.in. dla osób uciekających z Ukrainy – http://www.ukraina.interwencjaprawna.pl – dostępny w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim, na którym można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań.
Stowarzyszenie Interwencji Prawnej oferuje bezpłatne, szybkie porady prawne od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16,  przez specjalnie przygotowany formularz. Proponuje również bezpłatne szkolenia prawne dla osób pomagających,  z zakresu prawa migracyjnego i azylowego, w szczególności z legalizacji pobytu, udzielania ochrony międzynarodowej, praw dzieci - migrantów, wykonywania legalnej pracy w Polsce oraz dyskryminacji.
Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są 24 godziny na dobę poprzez dedykowany formularz dostępny na portalu.
Zachęcamy do obserwowania Stowarzyszenia w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/Stowarzyszenie.Interwencji.Prawnej

czytaj więcej
30 maj 2022

BANK ŻYWNOŚCI

W dniach 26 - 27.05.2022 r. najbardziej potrzebujący mieszkańcy naszej Gminy otrzymali produkty żywnościowe z Banku Żywności. Dzięki ofiarnej pracy osób zaangażowanych w pomoc najbardziej potrzebującym, tym razem do naszej Gminy trafiło blisko 1650 kg żywności.
Ogromne podziękowania składamy Pani Jolancie Bońkowskiej (radnej Gminy Deszczno oraz sołtysowi Ulimia) za zorganizowanie całej akcji. Ponadto przesyłamy wielkie podziękowania dla pracowników Urzędu Gminy wszystkich Radnych i Sołtysów zaangażowanych w pomoc 
i dystrybucję żywności, za wielki trud i zaangażowanie w pomoc naszym mieszkańcom.  Pamiętajmy, że trud jest naprawdę ogromny, gdyż cała żywność jest rozładowywana ręcznie.
 

czytaj więcej
30 maj 2022

POSZUKIWANY KOORDYNATOR W KLUBIE SENIOR+ W OSIEDLU POZNAŃSKIM

Ośrodek Pomocy Społecznej w Deszcznie informuje  o wolnym stanowisku na Koordynatora Klubu Senior+ w Osiedlu Poznańskim. 
Poniżej przedstawiamy informacje ogłoszenie o wymaganiach w stosunku do kandydatów, niezbędnych dokumentach, zakresie wykonywanych zadań na stanowisku, sposobie  i miejscu składania dokumentów aplikacyjnych. Dołączamy kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie oraz druk oświadczenia o niekaralności.
 

czytaj więcej
24 maj 2022

KOMPLEKSOWA REHABILITACJA

Projekt „Kompleksowa Rehabilitacja” jest realizowany przez PFRON we współpracy z ZUS i CIOP. To program przekwalifikowania zawodowego zapewniający uzyskanie nowych kwalifikacji zawodowych wszystkim tym, którzy z powodu choroby lub wypadku utracili możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chcieliby podjąć inną pracę, adekwatną do zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla osób z niepełnosprawnością wrodzoną lub nabytą w okresie rozwojowym, które nigdy nie pracowały i nie mają kwalifikacji zawodowych.

czytaj więcej
24 maj 2022

BABSKA INTERWENCJA TRWA!

Każda z nas jest inna, ale wszyscy mamy te same prawa. Prawo do życia, do wolności osobistej, wolności myśli itp. Prawa człowieka ma każdy z nas. Niestety statystyki nadal nie napawają optymizmem. Babska interwencja w obronie ludzkich praw kobiet chce je zmieniać. To projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy. 
Jeśli masz problem i nie wiesz jak sobie z nim poradzić, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych. 

czytaj więcej
 • Fundusze Europejskie
 • BIP
 • Urząd Wojewódzki
 • Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej
 • OPS
 • Gmina Deszczno
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
 • Powiatowy Urząd Pracy
 • Niebieska Linia